XI Sesja RMiG Pilica

Możesz także się zainteresować...

13 komentarzy

 1. Mieszkanka pisze:

  W sprawie wywozu śmieci.
  Obecnie działajaca firma wywiązuje się należycie ze swoich obowiązków.
  Co miesiąc otrzymuję 4 worki: plastik, papier, szkło i bio (regularnie potem odbierane). Remondis zawsze dostarczał wyłącznie worki na plastik i szkło!

  • ta pisze:

   no to nie wiem w jakiej miejscowości tak jest, ale ja nie otrzymałam ani jednego mimo, że wystawiłam trzy. w tym miesiącu znowu wkładam smieci do swoich worków. pan zbierający powiedział wprost, że jak wystawiam swoje worki to musze je opisać – śmiech na sali. zastanawiam się jaki sens jest z tą selekcją i wywozem.

  • nowy pisze:

   Dajcie spokój już z tymi śmieciami przecież dopiero tylko raz nowa firma odbierała, poważniejszy problem to przy kolektory słonecznych i ogólny „bajzel” no i mieszkańcy Pilicy na końcu ?

 2. Maria Antonina pisze:

  „Remondis zawsze dostarczał wyłącznie worki na plastik i szkło!”???? „regularnie potem odbierane”. Ble,ble,ble. Ile razy dotychczas były odbierane śmieci przez nowa firmę? Raz to nie regularnie 😉 Komentarze na zamówienie trzeba umieć pisać 🙂 Ja zawsze dostawałam od Remondisu worki na papier, szkło, bio i plastik (Na plastik często dwa. Bez problemu przyjmowali też plastik w innych workach). Krokiem do tyłu jest zlikwidowanie punktu mobilnego. To było dobre rozwiązanie. Już widzę jak mieszkańcy mojej wioski jadą parę kilometrów żeby oddać śmieci w Pilicy. Po drodze jest las 🙁

 3. Nie zgodzę się z wcześniejszym komentarzem.Poprzednia firma zabierała wszystko co było wystawione przed posesje w dniu w wywozu nawet w innych workach i zostawiała tyle worków ile było oryginalnych(np 3 żółte były wystawione 3żółte zostawiali).Ostatnio pytaliśmy pracowników obecnej firmy o dodatkowe worki i otrzymalśmy odpowiedz że ilośc zostawianych worków jest podyktowana poleceniem z gminy po jednym worku na posesje-więc o co tu chodzi?

 4. mieszkaniec pisze:

  Co z tego, że jest stały punkt odbioru odpadów jak nie wszystkie odpady są przyjmowane. Trzeba być idiotą aby uwierzyć, że osoba posiadająca jakieś odpady które nie zostały przyjęte przywiezie je na swoja posesje z powrotem. Jeżeli gmina odpowiada za czystość obszarów gminnych to powinna dbać o to aby wszystkie odpady były przyjmowane, wówczas nie byłoby nielegalnych wysypisk.

 5. master_of_madness pisze:

  Wyjątkowo ciekawe…, a co z naszymi „solarami”? Dzieje się coś? Bo ja nic nie słyszę. A może włodarz zainteresuje sie tym tematem? Może czas pomyśleć o zmianie firmy? – ja osobiście nie wiem, bo trochę po okolicy sie kręcę i nigdzie tych solarów nie widzę. Nie czekajmy, aż firma zajmująca sie montaż em niewywiąże sie, zacznijmy działać już!

 6. . pisze:

  Mam pytanie do pracowników gminy: kto kontroluje zbiórkę i wywóz śmieci na osiedlu Wilcze Doły i Nad Zalewem. Przyjeżdżają ludzie na 4-6 miesięcy, mieszkają tu i co nie produkują śmieci. Przy niewielu domach stoją kosze a reszta co? do lasu? Ktoś ma nad tym kontrolę? Stałych mieszkańców urząd straszy policją i mandatami a jak mieszkają od kwietnia do października to co robią ze śmieciami? Część palą, tak jak pan ……..na Wilczych Dołach.

 7. master_of_madness pisze:

  Widzę, że zadaję redakcji nie w pisujące się w program pytania. Naprawdę mogła by Pani sobie podarować słowo: „niezależny”, a ja naiwnie myślałem, że faktycznie media mogą być niezależne.

 8. ghghgh pisze:

  Mam tylko jedno pytanie nic się nie mówi o kolektorach słonecznych DZIWNE

 9. master_of_madness pisze:

  Dziękuje Pani Redaktor. Podbudowała Pani moje zaufanie. Nie mniej jednak – czy u kogoś w Pilicy lub gdziekolwiek zamontowano już te solary? Może ktoś sie wypowie?

 10. CzesławŚpiewa pisze:

  Dobraków, Podleśna, Wierzbica, Kidów, część Sławniowa- solary już są od jakiegoś miesiąca

 11. master_of_madness pisze:

  A Kleszczowa, Cisowa, Smoleń, Dzwonowice, Sierbowice, Kocikowa, Zlozeniec nie wspominając o Pilicy? Na Kleszczowie słyszałem że miesiąc temu rozwieźli kolektory ale nie słyszałem żeby coś robili od tej pory. Czyli rozumiem, że narazie tylko Pan Burmistrz ma i jego sąsiedzi. Przepraszam za moją irytację ale jestem z Pilicy. Na koniec sierpnia rozwaliłem ścianę w domu żeby wszedł kolektor, a tu ani widu ani słychu żeby sie coś zbliżało. Jakbym wiedział ze tak będzie to bym nie dewastował domu, ale Pan z gminy tak mnie zapewniał telefonicznie, ze wszystko idzie zgodnie z planem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podaj wynik rozwiązania (tylko liczby) * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.